Can Okan, Piyano

1986 yılında İstanbul’da doğan Can Okan, altı yaşında Meliha Doğuduyal’dan piyano dersleri almaya başlamıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda, piyano bölümünde Prof. Metin Ülkü, orkestra şefliği bölümünde ise Prof. Gürer Aykal ile çalışmıştır. Dmitri Alexeev, Emanuel Ax, İdil Biret gibi ünlü piyanistlerin ustalık sınıflarına katılmış, Stockholm Kraliyet Müzik Akademisi’nde orkestra şefliği bölümünde yüksek lisans öğrenimi görmüştür.
2013 yılından itibaren Bursa, İstanbul ve İzmir Devlet Senfoni Orkestraları ile şef olarak, Antalya, Çukurova ve İzmir Devlet Senfoni Orkestraları ile solist olarak konserler vermiştir. 2015 yılında basılan ilk stüdyo albümünde Schubert’in bütün Impromptu’lerini kaydetmiştir. 2016-2017 yılları arasında Roma’da Santa Cecilia Konservatuarı’nda Alessandra Torchiani ile piyano çalışmıştır.
İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde Britten’ın Kötülüğün Döngüsü ile Verdi’nin Falstaff operalarını yönetmiş ve Stravinsky’nin The Rake’s Progress adlı operasının Türkiye’deki ilk seslendirilişini gerçekleştirmiştir. Halen M.S.G.S.Ü. İstanbul Devlet Konservatuarı’nda piyano bölümünde Prof. Metin Ülkü ile sanatta yeterlik öğrenimine ayrıca Kompozisyon ve Orkestra Şefliği ana sanat dalında araştırma görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.