Duyurular

13.11.2017

 

Değerli Üyelerimiz,

Uzun bir yaz tatili ardından, 7 Ekim’deki Sezon Açılış konserimizde sizlerle tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşadık. Ancak bizler, İstanbul Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu olarak yaz süresince yeni sezon için çalışmalarımızı sürdürdük.

Derneğimizin değerli üyesi Sayın Faruk Erengül beyefendi ve ailesinin büyük katkı ve destekleriyle İstanbul Filarmoni Derneği-Faruk Erengül Müzik Yarışması’nı, 15-21 Ekim tarihlerinde İTÜ Miam – İlhan Usmanbaş Salonu’nda gerçekleştireceğiz. Kendilerine Ulu Önderimizin işaret ettiği yolu hedef seçmiş olan gençlerimize, bu yarışmanın sanat yaşamlarında önemli bir dönüm noktası olmasını diliyor, Sayın Faruk Erengül nezdinde, değerli Erengül Ailesine şükranlarımızı sunuyoruz.

Yarışmamız 3 Etaptan oluşacak ve izleyicilerin katılımına açık olacak. Sizleri orada görmek, bize güç katacaktır. Yarışmayı izlemek isteyen değerli üyelerimizin, Saat 10:00-15:00 arası derneğimize, sınırlı yer kapasitesi nedeniyle kayıt yaptırmalarını rica ediyoruz.

1 Tur: 16 Ekim Pazartesi Saat 17:00                                  17 Ekim Salı Saat 17:00

2.Tur: 18 Ekim Çarşamba Saat 17:00 19                          Ekim Perşembe Saat 17:00

Final:   21 Ekim Cumartesi Saat 16:00                              Ödül Töreni: Saat: 19:30

Yarışmayı kazanan sanatçı, 8 Aralık’ta İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserinin solist olacaktır.

Bu bağlamda İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası yönetimine de, bu önemli işbirliği için şükranlarımızı sunmayı görev biliriz.

Değerli Üyelerimiz, 2017 yılı sonuna kadar olan etkinliklerimizi bildiğiniz gibi internet sitemizden ilan etmiştik. 2018 yılı çalışmalarımız da devam ediyor.

Yarışma sonrasındaki ilk planlı etkinliğimiz, 11 Kasım 2017 Saat 16:00’da Dilbağ Tokay-Emine Serdardaroğlu resitaliyle Galatasaray Aynalıgeçit Salonunda devam edecek.

İlerleyen günlerde sizlerle yeni projelerimizi de paylaşacağız.

Müzik Yaşamdır” sloganıyla yola çıkan bizler, derneğimizi İstanbul’umuza yakışan bir düzeye çıkarmak ve sanat dünyamızda farkındalık yaratabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Ancak bunu yalnız ve ancak sizin ilgi ve desteğinizle gerçekleştirebiliriz.

Lütfen bizi izlemeye devam edin ve ilgi ve desteğinizi esirgemeyin.

Yeni projelerde buluşmak üzere, yaşamınızı müzik ve sanatın güzelleştirdiği günler diliyoruz.

İstanbul Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu adına,

Alp Altıner

İFD Başkanı