Etkinlik Geçmişi

Keman-Piyano Resitali
19 Ocak 2019 Cumartesi @ All Saints Moda Kilisesi

20 Ocak 2019
Değerli Üyelerimiz ve Sanatseverler,

Keman-Piyano Resitali @ All Saints Moda Kilisesi
Pelin Halkacı Akın, İris Şentürker

2019 yılında Anadolu Yakası’ndaki ilk konseri, 19 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 18:00’de All Saints Moda Kilisesi’nde gerçekleşti.
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası başkemancısı Pelin Halkacı Akın ve piyanist İris Şentürker dinleyicilerimize, De Falla ve Beethoven’ın kendi kategorilerinde imza niteliğindeki eserleriyle hafızalarda uzun süre yer edecek bir keman-piyano resitali sundular.
Biletleri etkinlik tarihinden günler önce tükenen konserde, eğitime ara verilmesi nedeniyle boşalan İstanbul’a rağmen dinleyicilerimiz sanatçılarımıza yoğun ilgilerini gösterip bunun karşılığını kat be kat aldılar.
Gelenekselleşen Sesli Program Notlarıyla konser öncesinde Aydın Büke besteciler ve yapıtlar hakkında değerli açıklamalarda bulundu.
Konser programlarımızla her ay Müzik Dünyamızın bilinen isimleri siz sanatseverlerle birlikte olmaya devam ediyor. Yoğun ilgi gören etkinliklerimize dahil olmakta gecikmemek adına, internet sayfalarımızı ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalmanızı rica ederiz.

19 Ocak Konserimiz’in program kitapçığını bilgisayarınıza PDF biçeminde indirmek için: 19 Ocak 2019 Keman-Piyano Resitali
program kitapçığı
 

 
Keman-Piyano Resitali @ All Saints Moda Kilisesi
Pelin Halkacı Akın, İris ŞentürkerSesli Program Notları, Aydın Büke ilePelin Halkacı Akın
De Falla, Suite Populaire EspagnolePelin Halkacı Akın, İris ŞentürkerPelin Halkacı Akın, İris Şentürker
 


Piyano Resitali
12 Ocak 2019 Cumartesi @ Aynalı Geçit

13 Ocak 2019
Değerli Üyelerimiz ve Sanatseverler,

Piyano Resitali @ Aynalı Geçit
Özgür Tuncer

2019 yılının ilk konseri, 12 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 17:00’de Aynalı Geçit Konser Salonu’nda yorucu hava şartlarına rağmen dinleyicilerimizin muhteşem katılımıyla gerçekleşti.
Piyanist Özgür Tuncer, solo piyano literatürünün usta bestecilerinden seçtiği keyif dolu programıyla dinleciyilerimize unutulmaz dakikalar yaşattı.
Hava muhalefetinin naif atmosferiyle bütünleşen Beethoven’ın Ay Işığı Sonatı, yaşamımızın her anında müziğin kendi varlığını bize hissettirdiğini anımsatan anlamlı ve tatlı bir hatıra oldu.
Gelenekselleşen Sesli Program Notlarıyla konser öncesinde Aydın Büke besteciler ve yapıtlar hakkında değerli açıklamalarda bulundu.
Konser programlarımızla her ay Müzik Dünyamızın bilinen isimleri siz sanatseverlerle birlikte olmaya devam ediyor. Yoğun ilgi gören etkinliklerimize dahil olmakta gecikmemek adına, internet sayfalarımızı ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalmanızı rica ederiz.

12 Ocak Konserimiz’in program kitapçığını bilgisayarınıza PDF biçeminde indirmek için: 12 Ocak 2019 Piyano Resitali
program kitapçığı
 

 
Piyano Resitali @ Aynalı Geçit
Özgür TuncerSesli Program Notları, Aydın Büke ileÖzgür Tuncer @ Piyano ResitaliÖzgür Tuncer @ Piyano ResitaliÖzgür Tuncer @ Piyano Resitali
Chopin Op.64 No.2 vals videosu
Video çekimi ve düzenleme: Egemen TuncerÖzgür Tuncer @ Piyano Resitali
Rahmaninof Op.3 No.2 Prelüd videosu
 


YENİ YIL KONSERİ
22 Aralık 2018 @ All Saints Moda Kilisesi

23 Aralık 2018
Değerli Üyelerimiz ve Sanatseverler,

Yeni Yıl Konseri @ All Saints Moda Kilisesi
Simge Büyükedes, Asude Karayavuz, Evren Büyükburçlu Erol

İstanbul Filarmoni Derneği’nin Yeni Yıl Konseri, 22 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 18:00’de All Saints Moda Kilisesi’nde muhteşem yoğunlukta dinleyici katılımıyla gerçekleşti.
Soprano Simge Büyükedes, mezzosoprano Asude Karayavuz ve piyanist Evren Büyükburçlu Erol, tanınmış arya ve düetlerden seçtikleri enfes programlarıyla dinleciyilerimize unutulmaz dakikalar yaşattılar. All Saints Moda Kilisesi’nin Yeni Yıl’ı karşılama hazırlıklarıyla bütünleşen konser atmosferinde dinleyicilerimizi mutluluk içinde görmek Derneğimiz’i onurlandıran ödül oldu.
Gelenekselleşen Sesli Program Notlarıyla konser öncesinde Aydın Büke besteciler ve yapıtlar hakkında açıklamalarda bulundu.
Müzikseverlerin yoğun ilgisi sonucu etkinlik tarihinden günler önce biletleri tükenen konser programlarımızla her ay Müzik Dünyamızın bilinen isimleri siz sanatseverlerle birlikte olmaya devam ediyor. Yoğun ilgi gören etkinliklerimize dahil olmakta gecikmemek adına, internet sayfalarımızı ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalmanızı rica ederiz.

Yeni Yıl Konserimiz’in program kitapçığını bilgisayarınıza PDF biçeminde indirmek için: 22 Aralık 2018 Yeni Yıl Konseri
program kitapçığı
 

 
Yeni Yıl Konseri @ All Saints Moda Kilisesi
Simge Büyükedes, Asude Karayavuz, Evren Büyükburçlu ErolSesli Program Notları, Aydın Büke ileAsude Karayavuz, Simge Büyükedes @ iFD Yeni Yıl konseriAsude Karayavuz @ iFD Yeni Yıl konseriSimge Büyükedes @ iFD Yeni Yıl konseriAsude Karayavuz @ iFD Yeni Yıl konseriAsude Karayavuz, Simge Büyükedes, Evren Büyükburçlu Erol
@iFD Yeni Yıl konseriAsude Karayavuz, Simge Büyükedes, Evren Büyükburçlu Erol
@iFD Yeni Yıl konseriAsude Karayavuz, Simge Büyükedes, Evren Büyükburçlu Erol, Soylu Ailesi
@iFD Yeni Yıl konseri
 


Keman-Piyano Resitali
15 Aralık 2018 @ Aynalı Geçit Konser Salonu

16 Aralık 2018
Değerli Üyelerimiz ve Sanatseverler,

Ezgi Yürümez Lafcı & Zümrüt Alieva @ Aynalı Geçit

2018 – 2019 Konser Sezonumuz’un dördüncü etkinliğinde, İstanbul Filarmoni Derneği’nin 2017 yılında düzenlediği Faruk Erengül Yaylı Çalgılar Yarışması üçüncüsü keman sanatçısı Ezgi Yürümez Lafcı, piyanist Zümrüt Alieva ile birlikte Mozart’tan Kabalevski’ye uzanan renkli bir program seslendirdiler. Teknik zorluğu aşikâr eserlerle birlikte naif anlatım içeren eserlerin kusursuz icrası müzikseverlere içine katıldıkları duygu rüzgarları yaşattı.
Etkinlik gününden önce biletleri tükenen konserimizde salon, tam anlamıyla doldu taştı. Müzikseverlerin ayakta dahi olsa konserimizi izlemeleri şehrimiz, ülkemiz ve sanat adına çok sevindirici ve umut verici olmasının yanında sanatın, tüm zorluklara rağmen geniş kitlelere ulaşmasının gururlu göstergesi oldu.
Gelenekselleşen Sesli Program Notları ile Rana Gediz İren, konser öncesinde dinleyicilerimize besteciler ve yapıtlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
Her ay Müzik Dünyamızın bilinen isimlerinin ilgi çekici programlarla siz sanatseverlerle birlikte olacağı ve yoğun ilgi gören etkinliklerimize dahil olmakta gecikmemek adına, internet sayfalarımızı ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalmanızı rica ederiz.

15 Aralık Konserimiz’in program kitapçığını bilgisayarınıza PDF biçeminde indirmek için: 15 Aralık 2018 Keman-Piyano Resitali
program kitapçığı
 


Anadolu Yakası Kasım Ayı Konseri
17 Kasım 2018 @ All Saints Moda Kilisesi

18 Kasım 2018
Değerli Üyelerimiz ve Sanatseverler,

Sezai Kocabıyık & Eren Aydoğan @ All Saints Moda Kilisesi

2018 – 2019 Konser Sezonumuz’un üçüncü etkinliğinde, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın obua grubu şefi, 2016’da Donizetti Ödülleri’nde “Yılın Üflemeli Çalgılar Yorumcusu” seçilen Sezai Kocabıyık ile ülkemize genç sanatçılar kazandıran akademisyen ve Güher-Süher Pekinel’in “Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler” projesinde yer alan piyanist Eren Aydoğan, sezonun All Saints Moda Kilisesi’nde düzenlediğimiz ikinci etkinliğinde 17 Kasım Cumartesi günü Poulenc, Saint-Saëns, Ravel, Kalliwoda ve Colin’in yapıtlarını seslendirdiler.
All Saints Moda Kilisesi’nin büyüleyici atmosferiyle mükemmel uyum içindeki programları ve yorulmadan gerçekleştirdikleri kusursuz icralarıyla kışa yaklaşan İstanbul sonbaharı havasına rağmen eskinin özlenen dolup “yer kalmayan” konserlerini bize hatırlatan dinleyicilerimize müzikle dolu keyifli saatler yaşattılar.
Gelenekselleşen Sesli Program Notları ile Aydın Büke, konser öncesinde dinleyicilerimize besteciler ve yapıtlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
Bu yıl başlattığımız Moda Konserlerimizde, her ay Müzik Dünyamızın bilinen isimleri ilgi çekici programlarla siz sanatseverlerle birlikte olacak.

17 Kasım Konserimiz’in program kitapçığını bilgisayarınıza PDF biçeminde indirmek için: 17 Kasım 2018 Konseri
program kitapçığı
 


2018 – 2019 Sezonu’nun Anadolu Yakası’ndaki İlk Konseri
20 Ekim 2018 @ All Saints Moda Kilisesi

21 Ekim 2018
Değerli Üyelerimiz ve Sanatseverler,

İstanbul Filarmoni Derneği 2018-19 İlk Anadolu Yakası Konseri2018 – 2019 Konser Sezonumuz’un Anadolu Yakası’ndaki ilk etkinliğinde son yıllarda Piyanistliğiyle olduğu kadar, Orkestra Şefliğiyle de hayranlık uyandıran Can Okan, 20 Ekim 2018 Cumartesi günü All Saints Moda Kilisesi‘nde Johann Sebastian Bach‘ın İyi Düzenlenmiş Klavye‘nin (Das Wohltemperierte Klavier) birinci kitabından seçmeler sundu.
Sesli Program Notları‘nda ise Aydın Büke, konser öncesinde besteci ve yapıtla ilgili nadir bilgiler içeren açıklamalar paylaştı. Eser ve parçaları hakkında Okan’ın kendi düşünce ve hissiyatını aktardığı tamamlayıcı bölüm ile birlikte hem J.S.Bach’ın ve dev yapıtının şanına yaraşan hem de gönüllerden silinmeyecek Anadolu Yakası konserlerimizin açılışını yaptık.
Yoğun ilginin gösterildiği bu çok beklenen konserimizin devamında, bu yıl başlattığımız Moda Konserlerimizde, her ay Müzik Dünyamızın bilinen isimleri ilgi çekici programlarla siz sanatseverlerle birlikte olacak.

20 Ekim Piyano Resitali program kitapçığını bilgisayarınıza PDF biçeminde indirmek için: 20 Ekim Piyano Resitali
program kitapçığı
 


2018 – 2019 Sezonu’nun Açılış Konseri
6 Ekim 2018 @ Aynalı Geçit Konser salonu

7 Ekim 2018
Değerli Üyelerimiz ve Sanatseverler,

İstanbul Filarmoni Derneği 2018-19 Açılış Konseri2018-2019 konser sezonumuz, 6 Ekim Cumartesi günü Galatasaray’daki Aynalı Geçit Salonu’nda son yılların parlayan yıldızlarından viyolonselci Poyraz Baltacıgil ve piyanist Barış Büyükyıldırım’ın konseriyle başladı. Sanatçıların Debussy, Beethoven ve Brahms eserleri ile klasik müzik repertuvarını icra ettikleri konserde Büyükyıldırım’ın Latin izlenimlerini yansıtan bestesi Latino Lover‘ın yanı sıra biste muhteşem yorumlarıyla sundukları Take Five (Desmond) ile açılış konserimizi taçlandırdılar.

6 Ekim Konserimiz’in program kitapçığını bilgisayarınıza PDF biçeminde indirmek için: 6 Ekim 2018 Konseri
program kitapçığı
 


2016-2017 ve 2017-2018 Sezonu Etkinlik Geçmişi