Etkinlik Geçmişi

İstanbul Filarmoni Derneği
2018 – 2019 Sezonu’nun Anadolu Yakası’ndaki İlk Konseri

21 Ekim 2018

Değerli Üyelerimiz ve Sanatseverler,

İstanbul Filarmoni Derneği 2018-19 İlk Anadolu Yakası Konseri2018 – 2019 Konser Sezonumuz’un Anadolu Yakası’ndaki ilk etkinliğinde son yıllarda Piyanistliğiyle olduğu kadar, Orkestra Şefliğiyle de hayranlık uyandıran Can Okan, 20 Ekim 2018 Cumartesi günü All Saints Moda Kilisesi‘nde Johann Sebastian Bach‘ın İyi Düzenlenmiş Klavye‘nin (Das Wohltemperierte Klavier) birinci kitabından seçmeler sundu.
Sesli Program Notları
‘nda ise Aydın Büke, konser öncesinde besteci ve yapıtla ilgili nadir bilgiler içeren açıklamalar paylaştı. Eser ve parçaları hakkında Okan’ın kendi düşünce ve hissiyatını aktardığı tamamlayıcı bölüm ile birlikte hem J.S.Bach’ın ve dev yapıtının şanına yaraşan hem de gönüllerden silinmeyecek Anadolu Yakası konserlerimizin açılışını yaptık.
Yoğun ilginin gösterildiği bu çok beklenen konserimizin devamında, bu yıl başlattığımız Moda Konserlerimizde, her ay Müzik Dünyamızın bilinen isimleri ilgi çekici programlarla siz sanatseverlerle birlikte olacak.


İstanbul Filarmoni Derneği Yeni Sezona Başladı

7 Ekim 2018

Değerli Üyelerimiz ve Sanatseverler,

İstanbul Filarmoni Derneği 2018-19 Açılış Konseri2018-2019 konser sezonumuz, 6 Ekim Cumartesi günü Galatasaray’daki Aynalı Geçit Salonu’nda son yılların parlayan yıldızlarından viyolonselci Poyraz Baltacıgil ve piyanist Barış Büyükyıldırım’ın konseriyle başladı. Sanatçıların Debussy, Beethoven ve Brahms eserleri ile klasik müzik repertuvarını icra ettikleri konserde Büyükyıldırım’ın Latin izlenimlerini yansıtan bestesi Latino Lover‘ın yanı sıra biste muhteşem yorumlarıyla sundukları Take Five (Desmond) ile açılış konserimizi taçlandırdılar.


2016-2018 yılları etkinlik afişleri