Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası için destek isteğiDuyuru

Duyuru tarihi: 29 Ağustos 2018

Değerli Üyelerimiz,

Öncelikle geçmiş Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramımız‘ı tüm Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına kutlamak isteriz.

Eylül ayına girmek üzere olduğumuz yazın bu son günlerinde, yeni sezonumuzun yaklaşıyor olması bizi fazlasıyla heyecanlandırıyor. Yaz boyunca hevesle organize etmekte olduğumuz yeni sezon programımızı, sizlerle Eylül ayı içinde ayrıntılı bir şekilde paylaşacağız. Bu yılki etkinliklerimizi Anadolu yakasına da taşımaya karar verdik. Böylece iki yakada da düzenli olarak ayda birer konser yapmayı planlıyoruz.

Ayrıca 25 Kasım 2018 tarihinde Grand Pera Emek Sahnesi’nde, ülkemizin en önemli müzisyenlerinin hiçbir ücret talep etmeden sahne alacağı ve geliri derneğimize kalacak bir Gala Konseri ve 2019 Mart ayında değerli üyemiz Faruk Erengül Beyefendi’nin büyük desteğiyle ve Devlet Sanatçımız Sayın İdil Biret Hanımefendi’nin Jüri Başkanı olacağı İFD – Faruk Erengül Piyano Yarışması‘nı gerçekleştireceğiz. Kendilerine müteşekkiriz.

Yeni projelerimiz arasında konserlerimizin yanı sıra, sponsorluklarla kurulacak bir müzisyen destek fonu oluşturmak ve çeşitli klasik müzik eğitimleri de var.

 Değerli Üyelerimiz, planladığımız Müzisyen Destek Fonu‘na yönelik acil bir talebi sizlerle paylaşmak ve bu konudaki yardım talebini sizlere iletmek isteriz.

Müzik Dünyamız’ın yakinen tanıdığı Cem Mansur önderliğindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası‘nın; Budapeşte, Prag, Varşova gibi önemli müzik merkezlerinde vereceği konserler ve Avusturya Radyo – Televizyon Kurumu (ORF) tarafından yayınlanacak olan Viyana konserlerini kapsayacak ve gelecek hafta başlayacak olan turnesi, son haftalarda ülkemizde yaşanan finansal kriz nedeniyle önemli maddi problemlerle karşı karşıya.

Her ne kadar büyük firmalardan sponsorluklar temin edilmiş olsa da, TL’nin aşırı değer kaybetmesi sonucu elde edilen maddi kaynakların giderleri karşılaması olanaksız bir hale gelmiştir. Hal böyle olunca bizler, tüzüğümüzde açıkça belirtilen ilkelerimiz doğrultusunda elimizden gelen desteği vermek arzusundayız. Fakat derneğimizin maddi olanakları ile bu desteği sağlamamız, ancak sizlerin gönüllü katkılarıyla mümkün olabilecektir.

Türkiye’nin gururu olan bu orkestramızın, ülkemiz hakkında yurt dışında güzel haberlere vesile olmasını da umarak sizlerden bu konuda destek rica ediyoruz. Siz sanatsever üyelerimizin bu önemli ve değerli projeyi derneğimiz adına destekleyebilmemiz adına yapacağınız her miktardaki bağış, bu turneye önemli bir katkı sağlayacaktır.

Bağışınıza referans olarak, Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası yazabilirsiniz.

Bağışlarınız için TL Hesap Numaramız:
İstanbul Filarmoni Derneği
Garanti Bankası
Galatasaray Şubesi
TR34 0006 2000 0680 0006 2010 76

Saygılarımızla,
İstanbul Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası - 2014 Roma Konseri
Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası