İstanbul Filarmoni Derneği
Faruk Erengül Ulusal Piyano Yarışması 2019
Yönetim Kurulu Duyurusuİstanbul Filarmoni Derneği
Faruk Erengül Ulusal Piyano Yarışması 2019

 
Yönetim Kurulu Duyurusu

Duyuru tarihi: 25 Şubat 2019

iFD Faruk Erengül Ulusal Piyano Yarışması 2019Değerli Üyelerimiz,

sizleri artık tüm ön hazırlıkları tamamlanmış ve 4 Mart tarihinde başlayacak İFD-Faruk Erengül Piyano yarışmamız hakkında bilgilendirmek isteriz.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl birincisini Yaylı Çalgılar için yaptığımız ve Viyolonselist Yusuf Çelik‘in birinci olduğu yarışmanın bu yıl yapılacak ikincisi, Devlet Sanatçımız Sayın İdil Biret‘in Jüri Başkanlığı’nda 4-9 Mart tarihlerinde Piyano dalında gerçekleşecektir.

Öncelikle bu yarışmaların gerçekleştirilmesindeki büyük desteği için, değerli dernek üyemiz Sayın Faruk Erengül Beyefendi ve ailesine huzurunuzda derneğimiz Yönetim Kurulu olarak sonsuz şükranlarımızı sunmayı görev biliriz. Eğer Erengül Ailesi’nin destekleri olmasaydı, biz bu etkinliklerimizi gerçekleştiremezdik.

4-9 Mart tarihlerinde yapacağımız yarışmaya yapılan Ön Eleme sonucu 8 başvuru kabul edilmiş, bir yarışmacı sağlık durumu nedeniyle yarışmadan çekilmiştir.

1. ve 2. Turları İ.T.Ü. Maçka Yerleşkesi‘ndeki İ.T.Ü. Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (İ.T.Ü. MİAM) İlhan Usmanbaş Konser Salonu‘nda, Final Turu ise İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (İ.T.Ü. TMDK) Bilimsel ve Sanatsal Etkinlikleri Düzenleme Kurulu (BİSED) Konser Salonu Salonu’nda gerçekleşecektir. Yarışma akışını ekteki afişte bilgilerinize sunuyor; sizleri yarışmamızı izlemeye, genç sanatçılarımıza destek vermeye davet ediyoruz. Yarışmanın 1. ve 2. Eleme ile Finaline giriş serbesttir ve birinci seçilecek sanatçı, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası‘nın (İ.D.S.O.) Grand Pera Emek Sahnesi’nde 29 Mart Cuma akşamı gerçekleşecek konserinin solisti olacaktır.

Faruk Erengül ve Ailesi olmak üzere tüm destekçilerimize bir kez daha, sanata ve sanatçıya verdikleri destek için şükranlarımızı arz ediyoruz.

 Saygılarımızla,

 İstanbul Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu