İstanbul Filarmoni Derneği
2019-2020 Sezonu Duyurusuİstanbul Filarmoni Derneği
2019-2020 Sezonu Duyurusu

Duyuru tarihi: 8 Ekim 2019

iFD 2019-2020 Sezonu Açılış Konseri

Değerli Üyelerimiz, değerli Sanatseverler;

İstanbul Filarmoni Derneği 2019-2020 Konser Sezonunu, değerli sanatçılarımız Bülent Evcil (Flüt) ve Sarper Kaynak (Piyano) ikilisinin resitaliyle 12 Ekim 2019 Cumartesi günü Saat 18:00‘de All Saints Moda Kilisesi‘nde açıyor.

Bu konserin biletleri, Biletix ile aramızdaki teknik bir aksaklık nedeniyle Biletix üzerinden satışa sunulmayacaktır. Yalnız bu konserimizin bilet temini için adınızı, kaç kişi geleceğinizi ve bilet türünü (Tam 60 TL – Öğrenci 20TL) atilla@antoninaturizm.com e-posta adresine belirtmenizi rica ederiz. Biletler listeye göre, konser öncesi sizlere takdim edilecektir. Bundan sonraki konserlerde, biletlerinizi yine Biletix üzerinden temin edebilirsiniz.

Değerli Sanatseverler, bu yıl konser sayımızı ülkemizin içinden geçtiği ekonomik sıkıntıların derneğimize de yansımasından ötürü azaltarak 8 konserle sınırladık ve konserleri All Saints Moda Kilisesi’nde yapmaya karar verdik. Bu konuda bize anlayış göstereceğinizi umuyor ve diliyoruz.

Bu vesileyle, derneğimizin en önemli gelir kaynaklarından biri olan aidat yükümlülüklerinizi yerine getirmekte duyarlılık göstermenizi de önemle rica ederiz.

Ülkemizin önde gelen sanatçılarının hiçbir ücret talep etmeden sahne aldıkları ve 25 Kasım 2018 tarihinde Beyoğlu Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştirdiğimiz ve büyük teveccüh gösterdiğiniz Gala Konseri‘mizden elde edilen gelirle, 6 öğrencimize yurt dışı eğitimlerine katkı amaçlı bir kereye mahsus olmak üzere burs verdiğimizi de sizlerle paylaşmak isteriz. Sizlerin katkı ve desteklerinizle hedeflerimizi daha da büyütmek en büyük arzumuzdur.

Diğer çok önem verdiğimiz projemiz de 13-17 Nisan 2020 tarihleri arasında üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz, İstanbul Filarmoni Derneği – Faruk Erengül Müzik Yarışması. Öncelikle Saygıdeğer üyemiz Faruk Erengül Beyefendiye ve Ailesine sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Onların ve diğer alt destekçilerimizin yardımları olamasaydı, biz bu etkinliği asla gerçekleştiremeyecektik. Yarışma bu yıl Kontrbas dalında yapılacak ve İ.T.Ü. Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nde gerçekleşecektir. Ayrıntılı bilgiye https://www.istanbulfilarmoni.org/yarisma/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Değerli Üyelerimiz ve değerli Sanatseverler,

İstanbul Filarmoni Derneği 2020 yılında kutlayacak. Biz de bu kurumu ayakta tutmak için ve şanlı geçmişinin omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilinciyle var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışacağız.

Sizlerin destekleri ile ülkemizin en eski Filarmoni Derneği olan bu kurumun, gelecekte de kentimizin Kültürel yaşamının vaz geçilmez bir köşetaşı olacağına ve gençlerimize yeni olanaklar sunacağına dair güvenimiz tamdır.

Saygılarımızla,

iFD Yönetim Kurulu adına,

Alp Altıner
Yönetim Kurulu Başkanı