iFD 75. Yıl Kutlama Konseri

Özel Etkinlik – iFD 75. Yıl Kutlama Konseri (Çevrimiçi)

 Duyuru tarihi: 27 Aralık 2020

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün fikir ve idealleri doğrultusunda gerçekleşen Müzik Devrimi’nin ve derneğimizin kurucusu Cemal Reşit Rey’in manevi mirasını taşıyan İstanbul Filarmoni Derneği 75 yaşında!

Cumhuriyetimizle birlikte yerleşen değerlerimizden biri de kuşkusuz çok sesli müzik alanındaki kazanımlarımızdır. 1923 yılından bu yana ülkemizin dört bir yanında kurulan üniversite, yüksekokul ve konservatuvarlar, klasik batı müziği eğitimi veren okullar, senfoni orkestraları, opera ve bale toplulukları ile filarmoni dernekleri bunun önemli göstergeleridir. Dünyanın birçok önemli orkestralarında Türk sanatçılarının görev alması, çok sesli müziğin geniş bir tabana yayıldığını da gösteriyor.

Kuruluşumuzun 75. Yılında başta ebedi liderimiz Atatürk olmak üzere, kurucumuz Cemal Reşit Rey ve arkadaşlarını minnet ve rahmetle anıyoruz. Bu önemli yıldönümümüzü, kurucumuz Cemal Reşit Rey’in eserlerinin seslendirileceği bir konserle anmak istedik.

CRR Konser Salonu’nda kaydı yapılan İstanbul Filarmoni Derneği 75. Yıl Kutlama Konseri 28 Aralık Pazartesi günü saat 20:00’de CRR Konser Salonu kanalı üzerinden “Online Galası” yayınlanacaktır. Bu konserimizle birlikte İstanbul Filarmoni Derneği bünyesinde 1945 yılında kurulan bir orkestranın yıllar sonra yeniden kuruluşunu da ilan ediyoruz:
İstanbul Filarmoni Oda Orkestrası bu konserimiz ile yeniden hayata geçiyor.

Konserin orkestra şefliğini Cem Mansur, solistliğini de Cemal Reşit Rey’in öğrencisi piyanist Aydın Karlıbel ve keman sanatçımız Cihat Aşkın yapacaklardır.

Konserin gerçekleşmesi için desteklerini esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Cemal Reşit Rey Konser Salonu ve AROMSA A.Ş.’ne şükranlarımızı sunarız.

iFD 75. Yıl Kutlama Konseri (Çevrimiçi)
28 Aralık 2020 Pazartesi
Cemal Reşit Rey Konser Salonu @ 20:00

28 Aralık 2020 Pazartesi
İ.B.B. Cemal Reşit Rey Konser Salonu @ 20:00
Özel Etkinlik
İstanbul Filarmoni Derneği 75. Yıl Kutlama Konseri

İstanbul Filarmoni Oda Orkestrası

Cem Mansur (Orkestra Şefi)
Solistler: Aydın Karlıbel (Piyano)
Cihat Aşkın (Keman)

Konserimizin gerçekleşmesinde yaptıkları değerli katkılarından dolayı teşekkür ederiz:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi   Cemal Reşit Rey Konser Salonu   Aromsa A.Ş.

Program:

28 Aralık 75. Yıl Kutlama Konserimizin program kitapçığını bilgisayarınıza PDF biçeminde indirmek için: iFD 75. Yıl Kutlama Konseri
28 Aralık 2020 Pazartesi @ CRRKS
İstanbul Filarmoni Oda Orkestrası
Cem Mansur - Aydın Karlıbel - Cihat Aşkın
program kitapçığı