Eren Aydoğan (Piyano)

unnamedEren AYDOĞAN

Müzik eğitimine 7 yaşında Fahri Pekiner’den piyano dersleri alarak başlayan Eren Aydoğan, 11 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na kabul edildi ve Prof. Ova Sünder ile çalışmalarını sürdürdü. 15 yaşında solistlik seçmelerini kazanan Aydoğan ilk orkestra eşliğinde konserinde Liszt’in 1. Piyano Konçertosu’nu seslendirdi. Üstün bir başarı göstererek 16 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan Aydoğan, mezuniyet yılında Atatürk Kültür Merkezi’nde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile Rachmaninoff’un 2. Piyano Konçertosu’nu seslendirdi.

Yüksek lisans eğitimini Trinity College of Music’de yapmak üzere tam burs kazanan Aydoğan, burada Yonty Solomon, Douglas Finch ve Deniz Arman Gelenbe ile çalıştı. Burada birçok yarışmada ödüller alan Aydoğan aynı zamanda Sergio Perticaroli, Gary Graffman, Stephen Kovacevich gibi piyanistlerle çalışma olanağı buldu.

Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler projesinde yer alan Eren Aydoğan Tel Aviv’de Buchmann-Mehta School of Music’de Prof. Arie Vardi ile çalışmalarını sürdürdü. Yurtiçi ve yurtdışında konserler veren Aydoğan, Betin Güneş, Peter Stark, Sam Zebba gibi şeflerle çalıştı. Aydoğan halen çalışmalarını Tel Aviv’de Prof. Arie Vardi ile sürdürmekte, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda görev yapmaktadır.