Faruk Kalaycı, Piyano

2000 yılında İstanbul’da doğan Faruk Kalaycı, piyano eğitimine 6 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Sanat Dalı Sertifika Programında, Prof. Eser Bilgeman Şakir’in öğrencisi olarak başlamıştır.
5 sene boyunca bu kurumda piyano öğrenimine sertifika programında devam ettikten sonra, gösterdiği üstün başarılardan dolayı, 2011 yılında aynı kurumun, İ.Ü.D.K. Müzik ve Bale Ortaokulu öğrencisi olarak kabul edilmiştir. İstanbul’da çeşitli konser salonlarında seçilmiş öğrencilerin yer aldığı konserlere katılmış ve pek çok ödül kazanmıştır.
Faruk Kalaycı; Herbert Schuh, Gülsin Onay, Martha Gulyas, Tomislav Baynov, Tamara Poddumnaya, Aldo Ragone, Ewa Poblocka ve Ruvim Ostrovsky’nin masterclasslarına aktif olarak katılmıştır.
Faruk Kalaycı, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Lisesinden, piyanoya başladığı günden itibaren öğrencisi olduğu Prof. Eser Bilgeman Şakir’in öğrencisi olarak Haziran 2018’de pekiyi derece ile mezun olmuştur.
Kalaycı, Eylül 2018’den beri eğitimine Moskova Çaykovski Konservatuvarı’nda devam etmektedir.

Kazandığı Ödüller ve Katıldığı Konserler
2013 – Kamuran Gündemir Piyano Yarışması, kendi yaş kategorisinde mansiyon ödülü (Mersin)
2013 – Uluslararası Pera Piyano Yarışması,  ikincilik ödülü (İstanbul)
2014 – Bakırköy Belediyesi Klasik Müzik Orkestrası eşliğinde solist olarak konser vermiştir.
2014 –  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak Mozart’ın KV488, La Majör Piyano Konçertosu’nu seslendirmiştir (CKM Salonunda)
2015 – Aynı orkestrayla aynı salonda  J.S. Bach’ın Re minör Piyano Konçertosu’nu seslendirmiştir.
2015 – İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın “Genç Solist” konserinde çalmış, Fulya Sanat’taki konserin ardından çok olumlu eleştiriler almıştır.
2016 –  Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Kampı’na davet edilmiş ve orkestrada yer almıştır. Bu tarihten itibaren Doğuş Çocuk Orkestrasanın kamplarına davet edilmektedir.
2016 – İDSO’nun düzenlediği yarışmada birinci olmuş “19 Mayıs Gençlik Konseri”ne solist olarak katılmıştır.
2016 – 1.Uluslararası Bursa Nilüfer Piyano Yarışması’nda ikincilik ödülü
2017 – İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Orkestrası eşliğinde Çaykovski’nin 1. Piyano Konçertosu’nu seslendirmiştir.
2017 – 12. Uluslararası Pera Piyano Yarışması’nda kendi yaş kategorisinde birincilik ödülü, en iyi Türk Besteci Yorumcusu ödülü ve “Grand Prix”.